اطلاعیه ها

تنظیم قرارداد

تنظیم قرارداد

کلید واژگان : مشاوره . وکیل همراه . مشاور حقوقی  .  وکیل پایه یک دادگستری . وکیل دادگستری . قرارداد آنلاین

پیشگیری بهتر از درمان

همگان میدانند برای انجام بیشتر امور حقوقی نیازمند به مشاوره با یک وکیل پایه یک دادگستری و یا یک مشاور حقوقی هستند . تنظیم یک قرارداد ملکی یا خرید و فروش  کالا امری است که در تخصص وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی است. لیکن متاسفانه آنچه در جامعه ایرانی مرسوم بوده مراجعه به دلالان و بنگاه های ملکی بوده که به تنهایی ضامن ایمنی معامله و صحت قرارداد نمیباشد.

خوشبختانه امروزه این بنگاه ها نیز دریافته اند که می توانند پس از معرفی مالک و خریدار در تنظیم قرارداد با صرف هزینه اندکی از صحت قرارداد تنظیمی مطمئن شوند . اهمیت تنظیم قرارداد تا حدی است که قانونگذار ، نهاد های دولتی را ملزم نموده است تا در تمام قراردادهایی که با بودجه ی دولت منعقد می گردد ، امضای یک وکیل دادگستری در ذیل قرار داد باشد . مطالعه و اصلاح یک قرارداد توسط وکیل پایه یک دادگستری این مزیت را دارد که در مواردی اختلاف  بین طرفین در تفسیر قرارداد این موارد را تبیین و روشن نماید .

نکته

در تنظیم هر قرارداد عموما بندهایی وجود دارد که عمده اختلافات مربوط به عدم شفافیت در تنظیم و یا عدم داشتن ضمانت اجرای مناسب در صورت تخلف از آن بندها می باشد . به طور مثال عدم تصریح دقیق زمان انجام تعهد در قرارداد و یا نحوه تسویه و یا عدم پیش بینی فسخ مرحله ای در صورت تاخیر در پرداخت ثمن کالا و یا تخلف از تحویل مبیع در سر موعد معین ازجمله مواردی است که اکثر پرونده های یک وکیل را به خود اختصاص داده است .

ماهیت تنظیم قرارداد

برخی از افراد شاید در طول زندگی خود فقط دو یا سه بار قرارداد امضا می کنند . یکی قرار داد ازدواج و دیگری یک قرار داد خانه برای زندگی و شاید چند باری هم قرارداد خرید یک اتومبیل . توجه نمایید این قرارداد ها ، نتیجه ی  یک عمر پس انداز و تلاش فرد در جمع آوری سرمایه اش می باشد . حال تصور نمایید با یک امضای غلط کل سرمایه ی فرد از دست رفته و یا در باز پس گیری آن در راه رو های دادگستری مو سفید می نماید .

وکیل دادگستری و مشاور حقوقی موظف هستند در تنظیم قرارداد برای طرفین معامله خواست دو طرف را در متن قرارداد برآورده سازند . چه بسا گاهی فقط یک طرف معامله از وجود وکیل استفاده می نماید و در اینجا مسلم است که وکیل جانب موکل خود را نگاه می دارد . فلذا آن کسی برنده است که با علم و دانش و تخصص لازم به سراغ این امر می رود . یکی از مزیت های وکیل دادگستری یاری شما در هرچه صحیح تر تنظیم کردن قرارداد های تجاری خودتان است .

قرارداد آنلاین

در تنظیم قرارداد آنلاین شما می توانید رونوشت قرار دادی را که می خواهید امضا نمایید را از قبل برای مجموعه و سایت وکیل تهران ارسال نمایید تا تیم تخصصی و مجرب مجموعه پس از مطالعه و رفع نواقص احتمالی آن ، متن اصلاح شده ی قرارداد را برای شما ارسال نماید  . عموما در جامعه ما یک سری قرارداد تیپ و یکسان وجود دارد که اکثرا از این نوع قراردادها کمک گرفته و در انعقاد معامله  به متن آن بسنده می نمایند . اما باید دانست که هر قرارداد شرایط خاص خود را دارد و الزاما قرارداد های یکسان سازی شده یا عموما منطبق با آن شرایط نیست و حتی ممکن است به ضرر شخص نیز باشد . از طرفی نمی توان قراردادها را به گونه ای یکسان سازی کرد که تمام شرایط محتمل در آن پیش بینی شده باشد و به این جهت هر قرارداد برای آنکه جامع باشد ممکن است به چندین صفحه ی بلااستفاده مبدل گردد .

مجموعه وکیل تهران متشکل از چند وکیل پایه یک دادگستری بوده که هر یک از ایشان در حوزه ای کیفری ، مدنی ، تجاری و خانواده تخصص داشته و لذا زمانی که یک قرارداد به این مجموعه سپرده می شود با حفظ امانت داری علمی هر وکیل از منظر تخصص خود آن را بررسی کرده و در نهایت آنچه به موکلین گرامی تحویل داده می شود یک قرارداد همه جانبه می باشد .

مشاوره آنلاین

گاهی در قراردادها بندهایی گنجانده می شود که همان یک بند نتیجه ی معامله را عوض می کند . توصیه وکیل تهران به موکلین گرامی آن است که در این مواقع از طریق تماس تلفنی با وکیل و مشاور حقوقی ، در رابطه ی آن بند سوال نمایند . به طور مثال شایع است که در آخر قراردادها شرطی برای ” داوری ” گنجانده می شود و افراد بدون اطلاع از این که این شرط چه مانع بزرگی در ارجاع دعاوی به دادگستری می باشد آن را امضا می نمایند .

موکلین گرامی باید توجه داشته باشند که قبل از امضای یک قرارداد باید استعلامات مربوط به موضوع معامله را از پیش بررسی کرده باشند . به طور نمونه اگر شما در پی خرید یک ملک یا یک آپارتمان هستید باید بررسی نمایید آیا سند (ملک) در رهن هست یا خیر ؟ یا ملک در طرح های ساخت و ساز نباشد و یا در طرح شهرداری قرار نگرفته باشد. آیا ملک موروثی است یا سند تفکیکی دارد ؟ و یا اگر در پی خرید کالایی از خارج کشور هستید ممنوعه بودن یا نبودن آن با توجه به قوانین داخلی باید مورد بررسی قرار بگیرد .

قرارداد کسب و کارتان را تهیه نمایید.

از مهمترین و حرفه ای ترین اقداماتی که باید در امور تجاری و کسب و کارتان انجام دهید این است که نمونه قرارداد های مرتبط با کارتان را حتما تهیه کنید . برخی از مشاغل حتی به ظاهر کوچک به دنبال اطمینانی برای انجام کار خودشان می باشند . این گونه مشاغل حتی به دنبال آن هستند که با تنظیم حتی دو صفحه قرارداد ، ضمانت اجرای دریافت مزد خود را محکم کرده و یا در صورت ایجاد ایراد بتوانند با کارفرمای خود به توافق برسند . توصیه ما به این گروه مشاغل آن است که با یک بار تنظیم قرارداد می توانند از همان قرارداد برای سایر پروژه های خود نیز کمک بگیرند .

#وکیل دادگستری

# تنظیم قرارداد

# مشاوره حقوقی

# قرارداد آنلاین

#وکیل پایه یک دادگستری

هادی حاجی نورمحمدی

مشاور شما در تنظیم قرارداد

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

  • مشاوره حقوقی و کیفریمشاوره حقوقی و کیفری با مشاوره گرفتن در پرونده های حقوقی(مدنی) و کیفری از حقوق خود آگاه شده و بهترین دفاع را در دادگاه یا دادسرا انجام دهید. بارسنگین پرونده […]
  • اجاره ملکاجاره ملک اجاره دعاوی مربوط به تخلیه کلید واژگان  : موجر و مستاجر ، اجاره ، عین مستاجره ، قرارداد ، وکیل دادگستری ، شورای حل اختلاف ، کارشناس رسمی […]
  • سرقتسرقت سرقت کلید واژگان سرقت، سارق ، دزدی، سرقت ، مال ، اموال ، تلفن همراه ، موبایل ، طلا ، ماشین ، کیف ، مالخری ، نگارش شکواییه ، […]
  • تنظیم قراردادتنظیم قرارداد تنظیم قرارداد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *